čtvrtek 25. července 2013

Picnic time!

Slíbila jsem článek o piknikování - tady je! 


Chodit na piknik je jedna z mých nejoblíbenějších aktivit přes jaro/LÉTO/podzim. Piknik je totiž úžasné spojení mých oblíbených věcí - jídlo (jeho příprava, následná konzumace) + posezení na hezkém místě + skvělá společnost, tím pádem i zábava! Nejraději chodím na piknik k vodě. Ideální jsou buď místa v centru (Náplavka, Střelecký ostrov, Žofín, Kampa) nebo naopak víc na kraji města (kolem cyklostezky směrem na Zbraslav). Další skvělou lokalitou je buď Stromovka, nebo Letná, kde se vám naskytne výhled na celou Prahu (a to já miluju). V Praze se nachází několik piknikových míst, které nabízejí posezení u dřevěných stolů, často zde můžete i legálně grilovat (to mě v Praze štve asi nejvíc, že si člověk nemůže grilovat kde chce, pokud nemá zahradu a nehodlá se spokojit s domácím grilem - můj případ). Piknik se dá konec konců uspořádat kdekoliv. 

A co s sebou?

Deku, příbory, tácky, skleničky/kelímky (z vlastní zkušenosti dávám přednost ''nádobí'' z papíru, pokud nemáte piknikový koš, který má speciální úchytky na nádobí), ubrousky, brčka, skládací židle/stolky - záleží jak moc velkolepý piknik chystáte, já se teda spokojím jenom s dekou, jelikož nechci tahat moc věcí, repelent!, jídlo, pití a třeba nějákou hru - badminton, petanque.. Na piknik patří hlavně dobré jídlo. Ideální jsou dorty, jednohubky, sušenky, cupcakes, banánové kuličky v čokoládě, sendviče (rajčata+bazalka+pesto nebo arašídové máslo+banán), saláty, rolky z listového či plundrového těsta, ovoce, amarantové lupínky (rajče+bazalka ) - COKOLIV, co vás napadne :) 
K pití jsou skvělé domácí limonády - okurková, malinová (cukr+rozdrcené maliny, povařit a nechat v lednici přes noc, poté zalít vodou) , citronáda, nebo obyčejná voda s mátou či domácí šťáva. Ideální je taky víno, ale žádnej tvrdej alkohol, pokud z toho nehodláte dělat ožírací párty:D Všechny fotky jsou takový mix z několika pikniků - předposlední je z podzimu :) 


Hlavně se u toho nezapomeňte fotit jako my:D 3 komentáře:

 1. Taky se chystám na jeden článek ohledně pikniků :) O víkendu máme v plánu jeden ten piknik uskutečnit, snad to vyjde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jdu právě o víkendu grilovat:) přála bych si, aby bylo pořád léto:D

   Vymazat
 2. Aa tomu říkám piknik na úrovni,fakt skvělý!

  OdpovědětVymazat