pátek 9. srpna 2013

Hráškovo-brokolicová polévka a kuskusový dortík

Dneska jsem měla už od rána (čti od 12:30) krizi, jelikož obsah mojí ledničky byl dost k pláči. Zmohla jsem se na cestu (1 minuta) do obchodu pro ovoce a pro snídani. V průběhu odpoledne jsem se pustila do výroby domácích müsli , abych už následujících několik dní mohla jen ráno vstát a na balkóně vychutnávat snídani hezky pěkně v županu.
Mimo to jsem také musela improvizovat co se týče oběda, ale musím se pochválit, jelikož příprava nezabrala moc dlouho a recepty jsou jednoduché. 


INGREDIENCE (POLÉVKA)

- 350 g hrášku
- 100 g brokolice
- 1,5 litru zeleninového vývaru
- 1 cibule
- 1 lžíce másla
- majoránka
- sůl 
- smetana na vaření

POSTUP

V kastrole rozpustíme máslo a zpěníme na něm cibulku. Poté přidáme brokolici, hrášek a posypeme majoránkou. Chvíli mícháme a zalijeme zeleninovým vývarem. Necháme vařit cca 20 minut, poté vezmeme tyčový mixér a vše rozmixujeme. Na závěr osolíme a můžeme zahustit smetanou.
Polívka výborně maskuje brokolici, ale zároveň jí dodá výraznější chuť. Pokud vás někdo přesvědčuje, že nemá rád brokolici, uvařte mu polévku s tím, že je hrášková (sice se to nedělá, ale já to musela zkusit a dostalo se i pozitivního ohlasu:D)


INGREDIENCE (KUSKUSOVÝ DORTÍK)

- kuskus
- mletá paprika
- sůl
- 1 mrkev
- lžíce másla
- případně lžíce sojanézy
- rajče + bazalka na ozdobu


POSTUP

Kuskus uvaříme, přidáme lžíci másla a poté do něj zamícháme mletou papriku a nastrouhanou mrkev. Podle chuti dosolíme, případně přidáme sojanézu. Vložíme do formiček a vyklepneme na talíř. Ozdobíme rajčetem a bazalkou.

Občas stačí všechno jenom hezky naaranžovat a máte vyhráno i s naprosto obyčejnými recepty:)

Žádné komentáře:

Okomentovat