středa 9. října 2013

Domácí seitan na pánvi s brokolicí a kuskusem

Dnes se podíváme na to, jak si jednoduše připravit domácí seitan a jak ho následně využít v kuchyni:) 
Seitan je roslinná bílkovina z pšeničné mouky, která se připravuje vymytím škrobu a následným povařením ve vodě. Dále už ho připravujeme stejně jako maso. 
Výroba domácího seitanu je jednoduchá, nicméně časově trochu náročnější. 

INGREDIENCE: domácí seitan

- 1 kg pšeničné hladké mouky
- 0,5 l vody


POSTUP

Mouku a vodu smícháme dohromady a rukama uhněteme hladké těsto, které necháme odležet minimálně hodinu (klidně i tři hodiny). Poté těsto dáme do mísy (já dávám do cedníku) a pod vlažnou vodou rukama hněteme, až se začne uvolňovat obilný škrob. Voda zbělí, těsto se zmenší a začne se trochu trhat. Vymýváme dokud voda není čirá. Tento proces mi zabere vždy minimálně 30 minut. V misce/cedníku nám zůstane asi třetina původního těsta - čistý lepek. 
Vzniklý seitan nakrájíme na kousky a dáme na 5 minut povařit do vroucí vody, do které můžeme přidat libovolné koření (nebo vaříme ve vývaru). 
Poté vyndáme a můžeme začít připravovat stejně jako maso. 


INGREDIENCE: domácí seitan na pánvi s brokolicí a kuskusem

- čerstvá brokolice
- seitan
- 150 g kuskusu
- sladká paprika
- olivový olej
- sůl
- pepř
- sušená bazalka
- mandle
- worchester

POSTUP

Z čerstvé brokolice odkrojíme růžičky a dáme vařit do vroucí vody dokud nezměkne. 
V míse vedle si připravíme marinádu na seitan. Smícháme olivový olej, sladkou papriku a sušenou bazalku. Seitan v ní promícháme (ideální je naložit třeba den předem). 
Na pánvi si rozpálíme olivový olej, na kterém orestujeme 10 minut seitan. Poté přidáme mandle, uvařenou brokolici a vedle si uvaříme kuskus, který následně přidáme ke směsi na pánev. Necháme společně restovat, podle chuti osolíme a opepříme. Celou směs zakápneme worchestrem a můžeme podávat. 

Žádné komentáře:

Okomentovat