sobota 12. dubna 2014

Proč jíst sedmikrásky?


Na jaře rozkvétají nejen louky, ale i my všichni, což si jde tak trochu ruku v ruce.
Nebo snad myslíte, že ne? A zkoušeli jste se rozhlédnout kolem sebe, co všechno z volně dostupných přírodních zdrojů by se dalo využít k prospěchu našeho zdraví? 
Dneska budu opakovat to, co někteří ví dlouhá léta, někteří ale možná ne. Zároveň je to takové připomenutí a tip, co všechno nám sedmikrásky dávají a co vše z nich můžeme vytěžit:)

Trháme vždy květy se stonkem do dvou centimetrů. Sedmikrásky se dají konzumovat bez jakéhokoliv tepelného upravení, takže stačí jenom propláchnout pod tekoucí vodou (především ty, které nemáte z vlastní zahrady) a použít je dle vlastních potřeb. 

Jak jsou prospěšné pro naše zdraví? 

Kromě jejich skvělé chuti jsou lékem a prevencí před různými nemocemi jako je například onemocnění žlučníku, zánět dýchacích cest (především napomáhá odkašlávání), astma a nebo se dají využít do koupele, či jako odvar na obklady při různých vyrážkách. 

Jak je využít v kuchyni? 

Často doporučované jsou do salátů, dají se zamrazit s vodou do kostek ledu, používají se jako jedlá ozdoba, do pomazánek, dá se z nich udělat med, nebo si z nich můžete udělat sirup, který naředíte s vodou (recept příště!). 
Sedmikrásky se dají jíst jen tak nebo je můžete přihodit do obyčejné vody/limonády, ale stejně jako se vším by se to nemělo přehánět.

2 komentáře:

  1. Tohle je už druhý blog, na kterém narážím právě na zpracování sedmikrásek :) netušila jsem, že mohou být takto prospěšné. Jako malá jsem je často baštila u bábi na zahrádce :D :D

    OdpovědětVymazat
  2. Popravdě mě nikdy nenapadlo jíst sedmikrásky:D
    Ale zamrazit je do ledu musí být krásné, to zkusím:)
    zivot-s-mailou.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat