pondělí 30. června 2014

Veganský quiche

Quiche neboli slaný francouzský koláč poslouží nejen jako občerstvení pro návštěvy, ale dokáže vás skvěle zasytit a dá se péct mnohokrát na milion způsobů. Navíc do něj můžete dát vše, co vás napadne, včetně zbytků zeleniny, kterou potřebujete zužitkovat.
Tento veganský je již mým druhým pokusem, nutno říct, že tím povedenějším. Prvně to byla spíš trochu improvizace, ale i tak velice chutná. Recept rozhodně očekávejte v blízké době, nicméně mi to nedá a pochlubím se nejdřív tím nejlepším!  


INGREDIENCE

Těsto
- 200 g celozrnné mouky
- 100 g změklého rostlinného margarínu (používám značku Alsan, která je dostání snad v každé zdravé výživě)
- špetka soli
- cca 100 ml vody

Náplň
- 1/2 pórku
- 1 svazek jarní cibulky
- 100 g kukuřice
- 1 balení tofu natural
- lžička olivového oleje
- 1/2 balení uzeného tofu
- lžíce sladké mleté papriky
- čerstvý pepř
- sůl
- 200 ml sójové smetany
- 1 velké rajče
- čerstvá bazalka

POSTUP

Nejprve si připravíme těsto. Na vále (nebo v míse) prosijeme mouku, přidáme špetku soli a na kostky nakrájený margarín. Zpracujeme rukama na drobenku a přidáváme pomalu vodu (možná si vystačíte s menším množstvím, záleží totiž i na typu mouky, kterou použijete). Spojíme dohromady s drobenkou a necháme odpočinout přibližně 45 minut až hodinu v lednici (tady se musím přiznat, že jsem těsto jednou ve spěchu rovnou vyválela a ihned pekla, takže by se taky nic nestalo, nicméně nám jde především hlavně o krásně křupavé a vláčné těsto, no ne?) 
Zatímco je tedy těsto v chladu, my se pustíme do náplně. 
V mísce rozmixujeme tofu natural společně s jednou lžičkou oleje, mletou paprikou, solí a pepřem. K tomu nastrouháme uzené tofu a zamícháme společně se sójovou smetanou. Na závěr přidáme nakrájený pórek, jarní cibulku a kukuřici.
Těsto vyválíme na pomoučeném vále, aby se nepřilepovalo. Opatrně ho na válečku přeneseme do vymazané a vysypané formy (ačkoliv to nebývá potřeba, obzvlášť pokud máte v plánu konzumovat quiche přímo z formy).
Nyní ho můžeme buď propíchat vidličkou a těsto péct 10 minut v troubě (musíme ho tedy zatížit tak, že na těsto položíme pečící papír např. s fazolemi), vyndat, naplnit a opět péct, nebo můžeme rovnou vrstvit náplň na čerstvě vyválené těsto. 
Vlijeme připravenou směs, kterou ozdobíme nakrájeným rajčetem a čerstvými lístky bazalky. 
Pečeme přibližně 45 minut při 180°C. 


1 komentář:

  1. Vypadá to nádherně, s přítelem se tu nad tím rozplýváme. :) Určitě to bude i výtečně chutnat! :) někdy to musím vyzkoušet.. :) Corculum♥

    OdpovědětVymazat