pondělí 25. srpna 2014

Jogurtové kuličky z ovesných vloček

Ovesné vločky jsou pro mě jednou z těch ingrediencí, které mám doma neustále (stejně jako třeba mouku, třtinový cukr atd..). 
Nejčastěji si je dávám k snídani, ale POZOR!, na rozdíl od většiny si dvakrát nepochutnávám na ovesných (ani jiných) kaších a proto se z nich snažím vytvořit něco sladkého, dobrého a výživově hodnotného.
Vločky můžete použít do různých sušenek, při pečení chleba a nebo na
banánové placičky s vanilkovo-čokoládovým přelivem.


Pokud ale chcete něco opravdu rychlého, doporučuji mé oblíbené kuličky z ovesných vloček. Jednou už tady byly s banánem, tentokrát si dáme jogurtové:) Dohromady vám příprava zabere pár minut, takže ideální na ráno ve všední dny, pokud máte třeba na spěch:)


INGREDIENCE

- 1 bílý sójový jogurt 
- 100 g borůvek
- cca 120 g jemných ovesných vloček (já je dávám od oka, správnou konzistenci poznáte)
- 1 lžička agávového sirupu (nemusí být)


POSTUP

Borůvky rozmixujeme společně s bílým jogurtem (můžete samozřejmě koupit rovnou ochucený, případně přidat borůvkovou marmeládu, pokud nemáte čerstvé ovoce..tím pádem už nebude potřeba kuličky sladit).
Do mísy nasypeme vločky, rozmixovaný borůvkový jogurt, případně dosladíme agávovým sirupem. Vše smícháme dohromady, dokud nám nevznikne požadovaná konzistence, ze které půjdou tvarovat kuličky.
Doporučuji si navlhčit ruce, kuličky se pak lépe tvarují a hmota se vám nebude tolik lepit na ruce.
Pokud je směs moc řídká, kuličky se rozpadají nebo nejdou tvarovat, přidejte více vloček. Já dávám vločky od oka, protože většinou nemám čas je vážit, proto je také doporučuji jako rychlou snídani, kterou stihnete i v ranním spěchu:) 

Na závěr doporučuji přelít vaším oblíbeným sirupem nebo rozpuštěnou čokoládou.

5 komentářů:

 1. Vypadá to výborně! :) Pokud ti to nebude vadit.. Ráda bych tě pozvala k sobě na blog na probíhající giveaway. :) Budu ráda, když se zúčastníš. :) Corculum♥

  OdpovědětVymazat
 2. fakt dobrý zdravý recept! jen si říkám, že s mou šikovností se ty kuličky budou rozpadat už v dlaních :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. určitě ne, v podstatě jde jen o smíchání všech ingrediencí, nedá se na tom nic pokazit:)

   Vymazat