středa 22. října 2014

Kremrole s kokosovou šlehačkou

Kremrole z křehkého těsta plněné lehkým a nadýchaným krémem z bílků a cukrového rozvaru. Víte o čem mluvím? Určitě víte. A víte, že kremrole se dají upéct i veganské a můžete je naplnit ještě lepší kokosovou šlehačkou? 
Nemusíte se bát, nic špatného bych vám nedoporučila. Naopak doufám, že se budete těšit z tohoto receptu společně se mnou. 
Příprava těsta je v podstatě nejtěžší část. Listové těsto doporučuji dělat doma, ačkoliv to zabere dost času..pořád ale myslete na ten výsledek!
Důležité je těsto pořádně propracovat rukama, dodržovat čas vymezený pro odpočinek těsta (ale i ten váš) a v neposlední řadě nic neflákat, jelikož ve výsledku se těsto může v troubě rozpadat, pokud není dobře udělané. 
Kouzlo je také ve správném skládání těsta. Chápu, že to může znít složitě, ale složité to vážně není, jen je poučit se z chyb ostatních a pak se vám to určitě povede napoprvé (stejně jako mně).

INGREDIENCE (15 kremrolí)

Těsto
- 250 g hladké mouky
- 250 g rostlinného tuku ("Rostlinných" tuků je v obchodech mnoho, nicméně většina obsahuje sušenou syrovátku. Veganský tuk prodává například značka Alsan, který seženete snad v každé zdravé výživě)
- 125 ml vody
- 1/2 lžíce citrónové šťávy
- 1/2 lžíce octa
- špetka soli

Náplň
- 2 plechovky kokosového mléka značky AlbertQuality (nutné je nechat mléko ztuhnout v lednici minimálně 12 hodin, aby se dalo vyšlehat)
- cca 5 lžic moučkového cukru (dávala jsem podle chuti)
(+ můžete přidat ztužovač šlehačky, ale myslím, že v případě kremrolí není nutný)


POSTUP

Nejprve si připravíme těsto.
Na vál si odsypeme přibližně třetinu mouky a propracujeme společně s rostlinným tukem nakrájeným na kostičky. Vytvoříme si asi 2 cm silnou placku (tzv. tukové těsto).
Okraje placky ořízneme do čtverce a placku dáme na 30 minut do lednice. Odřezky pak přidáme ke zbylé mouce.
Zbylou mouku prosijeme na vál, uděláme v ní důlek, přidáme špetku soli a odřezky z "tukového těsta". 
Postupně přiléváme do důlku v mouce vodu, citrónovou šťávu a ocet. Nejprve zapracujeme vše nožem a poté rukama, dokud nám nevznikne těžší vláčné těsto. Těsto by mělo být suché, lesklé a hladké.
Jakmile máme těsto v tomto stavu, dáme mu tvar bochánku a necháme odpočinout v lednici také 30 minut.
Základní těsto (tím nemyslím "tukové těsto") uválíme na placku tenkou asi půl centimetru.
Na toto těsto položíme šikmo "tukové těsto" a složíme stejným způsobem jako obálku. 
Poté těsto vyválíme na 3/4 centimetru silné těsto, dvojitě z každé strany složíme a dáme do chladu na půl hodiny. Po půl hodině opakujeme - opět vyválíme na 3/4 centimetru silné těsto, složíme a opět dáme na 30 minut do lednice.

Troubu si předehřejeme na 220°C a těsto rozválíme na 2-3 milimetry silnou placku. 
Pomocí nože nebo rádélka na těsto nakrájíme na úzké proužky a poté navineme na cukrářské trubičky určené k výrobě kremrolí. Spoje by se měly překrývat.  
Položíme na plech vyložený pečícím papírem a dáme péct do trouby asi na 15 minut.

Kremrole necháme vychladnout a poté opatrně stáhneme z trubiček.

Na závěr už jen vyšleháme ztuhlou část kokosového mléka s moučkovým cukrem a pomocí cukrářského sáčku plníme kremrole. 
Výsledné kremrole posypeme moučkovým cukrem a můžeme podávat:)

Nádobí: Home for Emma

3 komentáře:

  1. budu sa dat vytvorit aj z pohankovej muky?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To bohužel nedokážu říct, protože jsem to s pohankovou moukou nezkoušela. Původně jsem chtěla dělat kremrole z rýžové mouky, ale pak jsem si to nakonec rozmyslela právě proto, že rýžová mouka se mi při dělání těsta trochu drolí a právě díky lepku je těsto pružnější.

      Vymazat