čtvrtek 8. ledna 2015

Linecké cukroví

Kdyby to někdo nevěděl, tak cukroví se dá péct i jindy, než o Vánocích. 
A kdyby se někdo ptal proč, tak mi jen možná selhala veškerá technika, proto je tu recept až teď - po úbytku followers na instagramu (v rámci boje proti spammerům mazáním jejich účtů), můj mobil asi spáchal sebevraždu.
Nevadí.  
O těchto Vánocích jsem se rozhodla pro větší počet cukroví a to i včetně lineckého, kterému zas až tolik neholduji. Na druhou stranu je skvělé v tom, že se dá udělat na sto způsobů, pokaždé slepit dohromady jiným krémem a nebo klasicky - marmeládou.
Možná už jsem to někdy zmiňovala, ale marmeládu mám nejradši v palačinkách, nikoliv v cukroví. Klasická linecká srdíčka s marmeládou jsou ale ohromně fotogenická, takže je tu máte, ale hlavně chci říct, že fantazii se meze nekladou, takže je můžete namáčet do čokolády, vykrajovat různé tvary, přidat do druhé půlky těsta kakao, barevně ozdobit..zkrátka vytvořit co nejvíc "druhů" z jednoho těsta, zfouknout tím každoroční pečení a ještě se tvářit, že to nezabralo víc, jak půl hodiny, což je typické snad pro všechny ženy, které v tomto období zvládnou 10 a více druhů cukroví.

INGREDIENCE

- 800 g hladké špaldové mouky
- 320 g rostlinného margarínu zn. Alsan
- 200 ml arašídového oleje (ideální bude i kokosový, případně jiný rostlinný, který uznáte chuťově za vhodný) 
- 240 g moučkového cukru
- 1 lžička vanilkového extraktu
(- voda)

POSTUP

Mouku promícháme společně s moučkovým cukrem a poté přidáme margarín pokojové teploty. 
Těsto buď hněteme rukama a nebo práci přenecháme kuchyňskému robotu, který to udělá za nás. 
Přidáme vanilkový extrakt a pomalu přiléváme i arašídový olej, případně vodu (prvně se mi těsto povedlo bez ní, nicméně pokaždé jsem měla jinou značku špaldové mouky, tudíž to může být rozdílným vstřebáváním tekutin). 
Těsto pořádně zpracujeme dokud nevznikne pevná hmota a poté necháme uležet v lednici půl hodiny. 
Na pomoučeném vále si vychlazené těsto vyválíme a vykrajujem libovolné tvary (jak už jsem řekla, fantazii se meze nekladou a u srdíček to nekončí), které vyskládáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v předehřáté troubě při 180°C asi 8-10 minut. 

 
Nádobí: Home for Emma

1 komentář: