pondělí 9. února 2015

Čokoládová granola z rýžových vloček

Víte, jaký je rozdíl mezi müsli a granolou?
Základ je v podstatě stejný, jedná se o směs vloček s oříšky, sušeným ovocem, čokoládou, atd. Granola obsahuje většinou ještě sladidlo a dává se péct do trouby. Díky sladidlu (nebo rozpuštěné čokoládě/arašídovému máslu) vznikají při promíchání ingrediencí hrudky, které dobře známe z kupovaných směsí.
Granolu si dělám pravidelně, jelikož mi ušetří peníze, čas i zdraví. O něco zdravější je müsli, které se nepeče v troubě a známe ho v sypané formě (o tom, jak se tyto dva pojmy často zaměňují, povídat nebudu, to si domyslíte sami).
Pokud jste si tedy doteď pletli granolu a müsli, snad už v tom máte trochu jasno, stejně jako já.


Tentokrát jsem se rozhodla granolu upéct s rýžovými vločkami, které jsou lehce stravitelné a navíc ve vás vyvolají pocit sytosti, který vám vydrží klidně až do oběda. Na rozdíl od ovesných vloček neobsahují lepek, kterého za den někteří zkonzumují až moc.
Granola z rýžových vloček je o něco křupavější, můžete ji zalít rostlinným mlékem a nebo smíchat se sójovým jogurtem.


INGREDIENCE (700 ml nádoba)

- 300 g rýžových vloček
- 100 g mandlí
- 50 g lískových oříšků
- 70 g hořké čokolády (min. 70%)
- 2 lžíce arašídového crunchy másla
- rýžový sirup


POSTUP

Postup je velice jednoduchý.
Vločky smícháme společně s nadrcenými mandlemi, celými oříšky a postupně vmícháváme rozpuštěnou čokoládu, rozpuštěné arašídové máslo a rýžový sirup dle chuti.
Poté mícháme, díky čokoládě, arašídovému máslu a sirupu vznikají hrudky, které nasypeme na plech vyložený pečícím papírem.
Granolu pečeme 10-13 minut z každé strany při 180°C. 
Necháme vychladnout a poté přendáme do dobře těsnící nádoby.

Žádné komentáře:

Okomentovat