pondělí 2. března 2015

Čerstvá šťáva z limetky, okurky, zelených jablek a máty

Od doby, co jsem dostala odšťavňovač, zapínám ho každý den:) Poslední dobou kolem sebe slýchám otázky na rozdíly mezi odšťavňováním a mixováním klasického smoothie, proto jsem se rozhodla připravit samostatný článek na toto téma, jelikož si s radostí dopřávám denně jak šťávy, tak husté smoothie. A to především ráno, protože čerstvé ovoce působí jako nejlepší energy drink!
V posledních dnech mám dost nabito, hlavně co se práce týče, nicméně dělám to, co mě baví a to mě motivuje k lepším výsledkům. Po předchozí pracovní zkušenosti, kdy jsem zažila dost špatné chování ze strany zaměstnavatele a musela si dupnout, se teď cítím jako v ráji:D
Další novinkou je to, že jsem začala zase pravidelně cvičit. Došla jsem k závěru, že na mě nejvíc zabírá předplatit si fitko, nebo začít chodit někam pravidelně, jen se nespoléhat na cvičení doma u videí, kdy se mi hromadí činky a kettlebell vedle křesla a po měsíci už hledám výmluvy, jak cvičení odložit.
Po včerejší návštěvě hotelu Panorama na Pankráci se cítím nabitá energií a nejradši bych tam trávila celé dny. Uvidíme, jak dlouho mi cvičení 6 dní v týdnu vydrží:) Sledovat to můžete na mém INSTAGRAMU.
Teď vám ale musím představit tuhle výbornou kombinaci limetky, máty, okurky a zelených jablek. Okurku jsem se naučila používat do šťáv hodně často, jelikož je úžasně osvěžující.


INGREDIENCE

- 1 limetka
- 2 zelená jablka
- 1 salátová okurka
- pár lístků máty


POSTUP

Ovoce a zeleninu umyjeme, nakrájíme na kousky, limetku oloupeme a vše dáváme pomalu do odšťavňovače.
Hotovou šťávu promícháme, ozdobíme listem máty, limetkou a podáváme.
Postup je až směšně jednoduchý, původně jsem chtěla udělat delší článek s mými nejoblíbenějšími kombinacemi, ale touha podělit se s vámi o tak skvělou kombinaci byla silnější než já!

P.S.: Pokud máte pocit, že je šťáva moc kyselá, přidejte jablko, případně kapku rýžového sirupu na oslazení.

 

5 komentářů:

 1. Krásná fotka a ta kombinace chutí bude pro mě naprosto ideální :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jóó ta barva! A krásné fotky. Chci to teď hned! Mňam.

  OdpovědětVymazat
 3. Tu mátu dáváš asi jen na ozdobu, co? Aby nezhořkla... a má to krásnou barvu :D
  V.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nene, házim pár lístků i do odšťavňovače společně s ovocem/zeleninou a ihned vypiju:)

   Vymazat