středa 18. března 2015

Pesto z mrkvové natě

Mrkev si v poslední době kupuji pořád, jelikož není drahá a skvěle se hodí do ovocných a zeleninových šťáv. Co ale s tou zelenou natí, která nahoře přebývá? Mnoho lidí ani neví, že se dá jíst! Proč tedy nezužitkovat vše, za co jste dali peníze/jste si vypěstovali? 
Zelenou nať můžete použít jako klasické bylinky, do omáček k těstovinám, do salátů, na zapečené brambory a tak dále. Já se rozhodla, že z ní vyrobím pesto. 
Příprava je rychlá a ve výsledku vás pesto vyjde na pár korun. Chuťově všichni tipovali, že je ze špenátu. To bych totiž nebyla já, abych jim to nezatajila, stejně jako když peču z červené řepy a všichni nevědomky vychvalují "čokoládový koláč". Určitě ty předsudky znáte, ale nenechte se v experimentování odradit! 

INGREDIENCE (sklenice o objemu 300 ml)

- nať z jednoho svazku mrkve 
- 100 ml olivového oleje
- 1 stroužek česneku 
- himalájská sůl 

POSTUP

Mrkvovou nať umyjeme pod studenou tekoucí vodou a necháme okapat. Poté nasekáme nahrubo a vložíme do mixéru. Přilijeme olivový olej, 1 stroužek nakrájeného nebo prolisovaného česneku a mixujeme, dokud nevnzikne hladká konzistence. 
Na závěr lehce osolíme himalájskou solí a máme hotovo:) 

Pesto chutná vážně úžasně a spotřebovala jsem ho během necelého týdne. Hrozně dobře chutná na zapečených bramborách a určitě nic nezkazíte kombinací s čerstvým pečivem. 
Skladujte v lednici v dobře těsnící skleničce. Přesnou trvanlivost zaručit nemůžu, protože pesto bylo pryč rychleji, než jsem si myslela. Vzhledem k tomu, že neobsahuje sýr, ani jiné živočišné složky, jak tomu bývá u kupovaných, vydrží v lednici určitě týden. 

3 komentáře:

  1. Já takhle dělám bazalkové pesto a využití je taky skvělý. Sice tam je parmazán, ale myslím, že to jde i bez toho. A tohle určitě taky vyzkouším! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Tak tohle by mě fakt nenapadlo! :D Až nám na zahradě vyrostou mrkve a já při pokusu si nějakou vyškubnout vytrhám jen tu nať, tak místo toho ji jít vyhodit na kompost z ní zkusím pesto! :)

    OdpovědětVymazat
  3. dobrý nápad :) určitě vyzkouším

    OdpovědětVymazat