pondělí 9. března 2015

Srdíčka z lískooříškové drti

V posledních týdnech jsem se zaměřila na plýtvání (zbytky) jídla, které často a zbytečně končí v koši. Donutilo mě to zamyslet se nad tím, kolik toho za jeden týden vyhodím a jak tomu můžu zabránit. Určitě jste zaregistrovali v posledním cca půl roce mnoho článků o Lauren z blogu TRASH IS FOR TOSSERS, která se pyšní právě tím, že neprodukuje žádný odpad, což jí nejen šetří peníze, ale dle jejích slov dělá i šťastnou, protože zbytečně nezatěžuje planetu. Na jejím blogu naleznete mnoho skvělých tipů, stejně jako na blogu ZERO WASTE HOME, kde můžete naopak sledovat chod celé rodiny. 
Mám radost, že se toto téma dostává do podvědomí, jelikož mě samotnou dost inspiruje:) Navíc možná zjistíte, jak jednoduché je některé věci nahradit/vyrobit. 
V Praze funguje nedávno otevřený obchod BEZOBALU, kde naleznete potraviny v bio kvalitě a nakupovat můžete tolik, kolik opravdu spotřebujete. Ušetříte peníze za obaly, reklamu, značku a množství si určíte sami. Naprosto ideální. Až obchod navštívím, určitě o něm ráda napíšu. 

Teď už ale konečně k receptu! 
Nedávno jsem si dělala své nejoblíbenější domácí rostlinné mléko z lískových oříšků. Recept naleznete TADY a pro dochucení můžete rozmixovat společně s obsahem vanilkového lusku. 
Vanilkový lusk ale nevyhazujte! Často se přidává do sklenice s cukrem, který tak hezky ovoní a získáte vanilkový cukr. Pokud ale dáváte přednost přírodním sirupům před cukrem, ponořte zbytek vanilkového lusku do sirupu a během pár dní získáte skvělou vanilkovou chuť. Docela mi to využívání zbytků jde, co?:D
Další otázka nastává ve chvíli, kdy vám zbyde lískooříšková drť. Přidat ji můžete do různých kaší, koláčů, raw dortů a nebo právě do těchto "sušenek"! Hotové jsou za pár minut a nejlépe chutnají jako svačina po cvičení. Výborné na nich je, že nejen skvěle chutnají, ale také hodně zasytí. Potřebovat budete pouze lískooříškovou drť, arašídové máslo a trochu rýžového (nebo jiného) sirupu:) 

INGREDIENCE 

- drť ze 100 g lískových oříšků
- arašídové máslo (cca 2 lžíce, dávala jsem množství od oka)
- 1-2 lžičky rýžového sirupu


POSTUP   

Lískooříškovou drť promícháme s arašídovým máslem a rýžovým sirupem. Z této hmoty můžete vytvarovat třeba kuličky, ale my se vrhneme na "sušenky" ve tvaru srdce. 
Hmotu položíme na pracovní plochu a rozválíme. Poté vykrajujeme libovolné tvary, v mém případě srdíčka. Zbytky opět vyválejte a opakujte, dokud vám z hmoty nezbyde nic.
Srdíčka nechte odpočívat aspoň hodinu v lednici, aby se moc nedrolila. 


Super jednoduchý, no ne?:)

1 komentář: