sobota 4. července 2015

Mandlové máslo

S přípravou domácího másla jsem se již několikrát potrápila, především kvůli špatnému mixéru, kde se oříšky neustále zasekávaly a nikdy nevznikla hladká konzistence. Pokud nevlastníte Vitamix či jiný výkonný food processor, nesmutněte. Domácímu máslu jsem věnovala pár hodin hledání na internetu, kde se doporučuje obrnit se trpělivostí a mixovat, dokud oříšky nezačnou uvolňovat olej (třeba i půl hodiny) a během celého procesu stírat mandle ze stěn mixovací nádoby. Mně se mandlové máslo povedlo ve starém robotu mých rodičů, který byl již několik let zastrčený ve skříni, takže drahé přístroje nejsou nutně potřeba. A uvidíte, že výsledek bude stát za to!


Mandle nejsou zrovna nejlevnější záležitost, ale domácí výroba je stále cenově výhodnější. Recept můžete obměňovat a máslo si připravit třeba z kešu oříšků. Využít ho můžete do ovesných kaší, na pečení nebo jako hezký dárek.  


INGREDIENCE (na sklenici o objemu 300 ml) 

  • 270 g loupaných mandlí (lze použít i neloupané)
  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžíce agávového sirupu
POSTUP
  1. Mandle vložte do mixéru a začněte pomalu mixovat. Nezapomeňte dělat během mixování přestávky, aby se přístroj moc nezahřál.
  2. Rozmixované mandle stírejte ze stěn a mixujte, dokud nevznikne hladká směs. 
  3. Přidejte kokosový olej, který umixujte společně s mandlovým máslem. Díky tomu bude konzistence hezky krémová a máslo se bude dobře roztírat. 
  4. Hotové máslo oslaďte agávovým sirupem dle chuti. Pokud chcete máslo ještě trochu vylepšit, můžete přidat trochu skořice nebo vanilky. Osobně si ale máslo dochucuji radši zvlášť, pokud potřebuji.
  5. Skladujte v uzavřené sklenici, ideálně v chladu. Přesnou trvanlivost vám nepovím, ale minimálně tři týdny by určitě vydržet mělo :)

Žádné komentáře:

Okomentovat