neděle 8. listopadu 2015

Veganský výlet: Dům ze slámy

Na konci září jsme se s Patrikem rozhodli vyjet mimo Prahu a na pár dní úplně vypnout. Moje představa dokonalého odpočinku je místo, kde se žije offline, kde vám denně nechodí pět a více e-mailů, kde nemusíte myslet na nic, jen si užíváte přírodu okolo a kde čas ubíhá tak nějak jinak. Zabralo mi to asi půl hodiny hledání na airbnb, než jsem našla dům ze slámy (nenechte se odradit, je to krása!) a přesně jsem věděla, že bude ten pravý.


Asi každý, kdo se stravuje vegansky/vegetariánsky ví, že sehnat ubytování po ČR někde, kde vám uvaří dle představ, je tak trochu sen. Na airbnb jsem hledala právě z toho důvodu, že jsem chtěla najít místo s kuchyní, kde si budeme moct sami uvařit. O to víc jsem byla nadšená, když jsem se dočetla, že v domě ze slámy ve Žďárci u Skutče (kousek od Pardubic) se vaří jen vegetariánsky a je možné se domluvit i na veganském jídle. Naše volba byla tedy jasná a přibližně za 14 dní už jsme seděli ve vlaku.


Po příjezdu jsme se seznámili s Honzou a jeho ženou, kteří se starají nejen o dům, ale i o jóga centrum, které se nachází na stejném pozemku. Chodili jsme za nimi do kuchyně na fantastické jídlo, povídali jsme si a já měla najednou pocit, že tohle je ten nejhezčí způsob poznávání nových lidí.
Samotný dům ze slámy má neuvěřitelnou atmosféru, hlavně večer, když se zatopí v kamnech, rozsvítí se lampy a světla nad postelí, která se nachází v patře nahoře, střídavě blikají = zkrátka romantika na druhou. Dohromady jsme si tuhle krásu užívali čtyři dny, během kterých jsme stihli prozkoumat okolí, kde se nachází lomy, vyrazit na výlet, který se úplně nepovedl a vyzkoušet místní vegetariánskou restauraci.


Na závěr musím říct, že výlet byl super! Určitě se rádi vrátíme, třeba v létě, kdy bude počasí na koupání, protože hezčí lomy jsem snad zatím neviděla. Při mojí smůle jsem stihla udělat jen pár fotek, protože jsem si vzala špatnou kartu do foťáku, ale nakonec jsem byla vlastně ráda a každý okamžik jsem si užila zase o trochu víc. Honzovi a jeho úžasné ženě moc děkujeme za společnost a jestli pořád nevíte, kam vyrazit, zkuste dům ze slámy, stojí to za to!

5 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Není zač, vážně stojí za návštěvu :)

   Vymazat
 2. Super, diky za tip. O slamene domy se hodne zajimam, i z profesniho hledika. Myslim, ze pro vegany, ekology atd. blazny je to idealni zpusob bydleni :)

  OdpovědětVymazat
 3. To je úžasný :) !

  runeatandtravel.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. nebyl by kontakt prosím, nebo jen nevidím? :)

  OdpovědětVymazat