pondělí 29. února 2016

Matcha snídaně za 5 minut

Můj další tip na rychlou snídani, která po ránu potěší nejen vás, ale i vaše zdraví. Spojení mladého kokosu, matcha tea a ovoce vás dokonale nakopne do nového dne. Matcha snídani si můžete připravit samozřejmě i den předem, ať se ráno nezdržujete mixováním, které vám ale nezabere víc než 2 minuty!


Mladý kokos si nejdřív otevřete podle návodu ZDE a vychlazený ho doporučuji rovnou vypít, protože to je to nejlepší, co s ním můžete udělat. Kokosová voda je nejen zdraví prospěšná, ale hlavně skvěle chutná a proto jsem si ji tak rychle zamilovala, takže ještě jednou velké díky a pusu týmu z MladýKokos.cz, díky kterým jsem si mohla dopřávat tohle osvěžení i během zimy v bytě s 16°C a i přesto jsem si připadala jako na pláži. Musím ještě zmínit, že se mi v posledních 2 měsících zhoršila pleť (stres, vysazení HA, zakouřené prostředí), které teď věnuji 3x tolik času a kromě kosmetické péče by měla mít na její zlepšení vlil i kokosová voda. Nevím, jak moc velký podíl na tom má právě mladý kokos, ale zlepšení je hodně znát. Takže jestli řešíte podobný holčičí problémy a už zoufale nevíte coby, můžete to zkusit:) 

INGREDIENCE (1 porce)

POSTUP
  1. Dužinu z kokosu vyškrábejte pomocí lžíce nebo nože a následně vložte do mixéru. 
  2. Přidejte 2 lžíce matcha tea, rostlinné mléko a společně rozmixujte. 
  3. Směs není potřeba sladit, protože samotná kokosová dužina je dost sladká a uvidíte, že spojení matcha tea a sladké kokosové chuti si zamilujete! 
  4. Do misky nasypejte granolu, zalijte matcha směsí a ozdobte ovocem, čokoládou, chia semínky a strouhaným kokosem. 
  5. Dobrou chuť!  

1 komentář:

  1. Já jsem si nejdřív myslela že to bude třeba kaše nebo smoothie bowl z banánů s matcha tea,ale že to bude jen z čerstvého kokosu by mě nenapadlo :) ! Snad co nejdříve vyzkouším :) !

    http://runeatandtravel.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat