pondělí 12. prosince 2016

VÁNOCE 2016

Začínám mít pocit, že čím více se na něco netěším, tím rychleji se vše obrátí a já tomu naprosto propadnu. A tak mám letos nejvíc vánoční náladu za posledních několik let, cukroví peču s předstihem, zdobím byt větvičkami a dokonce i dárky nakupuji dříve než pár hodin před Štědrým dnem. Jsem pyšná a šťastná, ale co víc - jsem vděčná. Maximálně vděčná za všechny chvilky, které trávíme s rodinou, i když to zní jako největší klišé. Především pak za momenty, kdy si užíváme pohodu nicnedělání a když už musíme něco dělat, všechny společné aktivity nás těší – třeba právě pečení a příprava jídla.
Bohužel ani po 21 letech nedošlo na to, že bych se zamilovala do cukroví a dělala naráz 30 druhů. Stačí mi perníčky, nepečené kuličky a cokoliv, co voní skořicí a perníkem. Tím myslím i svařák!

Letos jsem navíc dostala na pomoc pečící formy Berndes, všechny ve zlaté barvě, do které jsem se během podzimu zbláznila a chtěla bych ji mít VŠUDE, hlavně v kuchyni! Celou kolekci naleznete pouze v prodejnách Albert, kde je součástí věrnostní kampaně, díky které můžete zároveň vyhrát novou kuchyň. Já si zatím vystačím, protože na perníkovo-banánový chlebíček (stačí přidat do originál receptu 2 lžičky perníkového koření), perníčky a čokoládové muffiny se skořicí zas tak moc místa nepotřebujete. Připravte si ale větší mísu, formy na pečení a váleček na válení těsta. Jdeme na to! 

VÁNOČNÍ RECEPTY


1 komentář: